ابرموفق


چرا اسم این تکنیک در ارتباط موثر میمون خرطوم دار یا کمدین متفکر هست؟


چرا اسم  این تکنیک در ارتباط موثر میمون خرطوم دار یا کمدین متفکر  هست؟

یادم هست یک روزی انواع میمون ها را به عنوان یک تحقیق درسی بررسی می کردم فقط یک میمون به خاطرم ماند آن هم میمون خرطوم دار بود چون قیافه خنده داری داشت و کاملاً از بقیه متمایز بود.

پس دو پارامتر مهم در این میمون وجود داشت که آن میمیون  به یاد من ماند : 1-متفاوت بودن2-خنده دار بودن. در حقیقت در ارتباط موثر شما باید تاثیری متفاوت و با خنده بگذارید تا به یاد بمانید.

طنز گونه ای از ارتباط کلماتی است که هم جالب و هم متفاوت است و هم با خنده همراه است پس به یاد انسان می ماند.

در مذاکرات، سخنرانی ها، در آموزش این نوع ارتباط همیشه به یاد افراد خواهد ماند. تجربه من در آموزش نشان داده است بسیاری از آموزش گیران تنها همان قسمت شوخی و طنز کلاس به یاد شان خواهد ماند.

از طرفی هر چه شما طنز و لطیفه و داستانهای کوتاه بیشتری بلد باشید و برای هر موضوعی یک داستان بیان کنید بهتر و بیشتر منظور خودتان را بیان می کنید.

در یکی از سفرهای خود با دوستان به شمال در قهوه خانه رفتم فردی آن جا بود که اشعاری را از حفظ می خواند بقیه فقط تماشاچی بودند لذا تنها فردی است که به یاد من مانده همان فرد  است.

تکنیک میمون خرطوم دار یکی از تکنیک های هوش زبانی است و به افراد کمک می کند تا هوش زبانی خود را تقویت کنند.

چرا کمدین متفکر؟طنزگونه ای از تفکر است شاید فردی که ازطنز استفاده م یکند یک کمدین شناخته  می شود ولی با این روش شما تبدیل به یک کمدین متفکر  می شوید.تمرکز سایت ابرموفق بر مهارت تفکر است وطنز گونه ای از تفکر است.

دوست گرامی برای مشاهده ادامه محتوا شما باید عضو ابرموفق شوید لطفا اینجا را کلیک نمایید


ترتیبی که ابرموفق برای خواندن مطالب به شما پیشنهاد میکند: